Make your own free website on Tripod.com

LDAA

Line Dance Association Of Australia Inc.

First Previous Next Last


Q.L.D.
CAIRNS

Atherton - International Club, Kennedy Hwy MONDAY 6:00 PM Faye
Hoffensetz

Class - Beg & Int.
07 4091 3497

WEDNESDAY 10:00 AM

Class - Beg & Int.
07 4091 3497

FRIDAY 7:00 PM

Class - Int./Adv.
07 4091 3497

Mourilyan - Church Hall MONDAY 7:30 PM Billee
Wilson

Class
07 4061 8937

TUESDAY 7:00 PM

Class
07 4061 8937

Tully - Sunkist Hall THURSDAY 7:30 PM

Class
07 4061 8937
GOLD COAST

Andrews - Rockys Dance Ranch TUESDAY 9:30 AM Lorraine
Rutherford

Class - Beg.
07 5525 0168

Kirra - Sports Club SATURDAY 10:00 AM

Class - Beg./Int.
07 5525 0168

Southport - Bowls Club MONDAY 7:00 PM

Class - Beg./Int.
07 5525 0168

Tugun - Bowls Club THURSDAY 9:30 AM

Class - Beg.
07 5525 0168
IPSWICH

Gatton - United Church Hall MONDAY 7:00 PM Julie
Reck

Class - Int.
07 4630 5310

THURSDAY 6:00 PM

Class - Beg.
07 4630 5310

THURSDAY 7:00 PM

Class - Int.
07 4630 5310
MACKAY

Mackay - Glenalla Hall MONDAY 7:30 PM Sharon
Fry

Class - Inter.
07 9576 991

FRIDAY 7:30 PM

Class - Inter.
07 9576 991

SUNDAY 2:30 PM

Social - 2nd Sunday
07 9576 991

Moranbah - Youth Centre MONDAY 7:00 PM Sherri
Maguire

Class - Beg.
07 4941 8038

TUESDAY 10:30 AM

Class - Int.
07 4941 8038

THURSDAY 7:00 PM

Class - Adv.
07 4941 8038
NORTHGATE

Ashgrove - RSL Club, Nathan St. TUESDAY 7:00 PM Judy
James

Class - Int.
07 3878 3408

Ashgrove West - Uniting Church Hall WEDNESDAY 6:30 PM

Class - Beg.
07 3878 3408

Bunya - Pine Hills Sports Club TUESDAY 10:00 AM Joy
Powell

Class
07 38512932

WEDNESDAY 7:00 PM

07 38512932

Caboolture - High School MONDAY 7:00 PM Christophe
Wilson

Class - Int/Adv
07 3888 0653

Caboolture - St.Lawrence Anglican Church TUESDAY 7:00 PM Bubs
Jewell

Class - Beg/Int.
07 5495 7881

Caboolture - Tennis Courts WEDNESDAY 9:30 AM

Class - Beg/Int.
07 5495 7881

Chelmer - St.Davids Church Hall THURSDAY 7:00 PM Robyn
Rodwell

Class - int.
07 3878 3656

Chermside - Burnie Bray Hall MONDAY 7:00 PM Sue
Coats

Class
07 3298 5397

THURSDAY 7:00 PM

Class
07 3298 5397

Chermside - Kedron Wavell Services Club THURSDAY 11:00 AM Bubs
Jewell

Class - Beg/Int.
07 5495 7881

Enoggera - Bowls Club WEDNESDAY 10:00 AM Joy
Powell

Class
07 38512932

Indooroopilly - Nudgee Jnr College TUESDAY 7:00 PM Robyn
Rodwell

Class - Beg.
07 3878 3656

SATURDAY 7:00 PM

Social - 4th Sat Only
07 3878 3656

Kallangur - Community Centre WEDNESDAY 6:30 PM Margaret
Stuckey

Class - Beg./Int.
07 328 515 00

SATURDAY 7:00 PM

Social - 1st Sat only
07 328 515 00

Mitchelton - St. Mathew's Hall, Church Rd TUESDAY 12:15 PM Robyn
Menerey

Class - Int.
07 3264 2789

Nundah - Golden Years Centre Hall MONDAY 7:00 PM Terry
Hogan

Class - Int./Adv
07 3357 9947

THURSDAY 7:00 PM

Class - Beg.
07 3357 9947

SATURDAY 7:00 PM

Social - 3rd Sat each month
07 3357 9947

Petri - School of Arts TUESDAY 10:00 AM Margaret
Stuckey

Class - Beg./Int.
07 328 515 00

Redcliff - Pensioners Hall TUESDAY 6:30 PM Dianne
Miller

Class
07 3880 1622

FRIDAY 9:30 AM

Class
07 3880 1622

SUNDAY 1:30 PM

Class - 2nd Sun. in the month
07 3880 1622

Samford - Farmers Hall FRIDAY 9:15 AM Sue
Coats

Class
07 3298 5397
ROCKHAMPTON

Blackwater - CWA Hall TUESDAY 10:00 AM Victor
Mead

Class
07 4982 5926

WEDNESDAY 7:00 PM

Class
07 4982 5926

THURSDAY 10:00 AM

Class
07 4982 5926

THURSDAY 7:00 PM

Class
07 4982 5926

Dingo - Dingo Hall MONDAY 4:30 PM

Class
07 4982 5926

MONDAY 7:00 PM

Class
07 4982 5926

Kawana - Community Hall FRIDAY 6:30 PM Faye
Ryan

Class - Beg./Int./Adv.
07 5448 6354

Nooserville - Villa Noosa Hotel/Motel FRIDAY 9:00 AM

Class - Beg./Int./Adv.
07 5448 6354
SUNSHINE COAST

Bli Bli - Hall THURSDAY 9:00 AM Faye
Ryan

Class - Int./Adv.
07 5448 6354

Maroochydore - Community Centre SATURDAY 1:30 PM

Social - 4th Sat only
07 5448 6354

Maroochydore - Uniting Church Hall WEDNESDAY 9:00 AM

Class - Beg./Int.
07 5448 6354

WEDNESDAY 1:30 PM

Class - Int./Adv.
07 5448 6354

Nooserville - Villa Noosa Hotel/Motel MONDAY 9:00 AM

Class - Beg./int./Adv.
07 5448 6354
TOOWOOMBA

Dabeem - Community Hall THURSDAY 7:15 PM Kerryn
Ryan

Class - Inter/Adv.
074683 2145

Stanthorpe - Civic Centre WEDNESDAY 6:00 PM

Class - Beg/Inter/Adv
074683 2145

Toowoomba - Rebel Ranch, Neil St. TUESDAY 10:00 AM Dave
Dickson

Class
07 6380 757

TUESDAY 6:45 PM

Class
07 6380 757

Toowoomba - St. Thomas's Hall WEDNESDAY 3:30 PM Julie
Peacock

Class - Childrens Beg.
07 4634 6307

WEDNESDAY 4:00 PM

Class - Childrens Inter.
07 4634 6307
TOWNSVILLE

Kirwan - Suburban Parks Cricket & Vigero Hall MONDAY 7:00 PM Daphney
Brease

Class - Adv
07 4773 5423

WEDNESDAY 7:00 PM

Class - Beg./Int.
07 4773 5423
UNDERWOOD

Algester - Anglican Church Hall WEDNESDAY 12:15 PM Eslyn
Heaton

Class
07 3273 7199

WEDNESDAY 6:00 PM

Class
07 3273 7199

Biggenden - CWA Hall TUESDAY 7:15 PM Paula
Boyd

Class - Beg./Int.
07 4129 9224

FRIDAY 10:15 AM

Class - Beg./Int.
07 4129 9224

Biggenden/Teebar - Hall SATURDAY 7:30 PM

Social - 1st Sat. of the Month
07 4129 9224

Bundaberg - Across the Waves, Miller St. TUESDAY 6:00 PM Janice
Atkins

Class - Int/Adv
07 4152 2299

WEDNESDAY 6:30 PM

Class - Beg.
07 4152 2299

Bundaberg - Kepnock Progress Hall WEDNESDAY 9:00 AM Lorraine
Caton

Class
07 4151 6270

FRIDAY 9:00 AM

Class
07 4151 6270

Bundaberg - St.Mary's Hall THURSDAY 6:00 PM Janice
Atkins

Class - Int./Adv.
07 4152 2299

Bundaberg - Western Suburbs Leagues Club TUESDAY 6:00 PM Margaret
Lihs

Class - Beg.
07 41512861

TUESDAY 7:00 PM

Class - Int/Adv
07 41512861

Corinda - Bowls Club, Hall St. MONDAY 7:00 PM Robyn
Rodwell

Class - Int.
07 3878 3656

Eight Miles Plans - St Johns Hall THURSDAY 7:30 PM Debbie
Greaves

Class - Int & Adv
07 3341 8059

Gladstone - Yaralla Scout Den WEDNESDAY 7:00 PM Pamela
Ward

Class
07 4972 2441

Holland Park - 58 Arnold Street WEDNESDAY 6:30 PM Debbie
Greaves

Class - Beg & Int
07 3341 8059

Nathan - Qe II Sports Club WEDNESDAY 1:00 PM

Social
07 3341 8059

Slacks Creek - Progress Hall TUESDAY 9:00 AM

Class - Beg & Int
07 3341 8059

THURSDAY 11:30 AM

Class - Beg & Int.
07 3341 8059

Slacks Creek - St Mark's Parish Hall TUESDAY 6:30 PM

Class - Beg & Int.
07 3341 8059

FRIDAY 7:00 PM

Social - 4th Fri. Dance Party
07 3341 8059

Sth Brisbane - Blind Institute Hall WEDNESDAY 7:00 PM Terry
Hogan

Class - Beg/Int.
07 3357 9947
 
01 Feb 2000

 

First Previous Next Last

[Home] [Contents] [Feedback]

[Search]

Send mail to: divspub@enternet.com.au with questions or comments about this web site.
Copyright 2000 LDAA Line Dance Association of Australia Inc.
Last modified: 01 Feb 2000