Make your own free website on Tripod.com

LDAA

Line Dance Association Of Australia Inc.

Next Last


N.S.W.
BLUE MOUNTAINS

Katoomba - Civic Centre FRIDAY 10:15 AM Jean
Murphy

Class
0247 821 387

Katoomba Nth - Primary School MONDAY 6:00 PM

Class
0247 821 387

Leura - St. Boneventures Church Hall WEDNESDAY 1:30 PM

Class
0247 821 387
CAMPBELLTOWN

Camden - RSL Club TUESDAY 11:30 AM Jan
Oberg

Class - Beg./Int.
02 4647 2115

THURSDAY 11:30 PM

Class - Beg./Int
02 4647 2115

SUNDAY 5:00 PM

Social
02 4647 2115

Narellan - Salvation Army Hall MONDAY 10:00 AM Pam
Ackary

Class - Int. to adv
02 4625 6985

WEDNESDAY 10:00 AM

Class - Beg to Int..
02 4625 6985

THURSDAY 7:00 PM

Class - Int to Adv
02 4625 6985

Thirlmere - Community Hall TUESDAY 9:30 AM Wendy
Eastaway

Class - Int.-Adv.
02 4657 1276
CANTERBURY/BANKSTOWN

Bankstown - Polish Club TUESDAY 7:00 PM Noel
Bradey

Class
02 9557 5043

TUESDAY 7:00 PM Michael
Vera-Lobos

Class
02 9557 5043

Belmore - Belmore RSL Club TUESDAY 10:30 AM Gordon
Elliott

Class - Beg/Int.
02 9550 6789

Canterbury - Canterbury Hurlstone Park RSL Club THURSDAY 2:00 PM Noel
Bradey

Class - Beg.
02 9557 5043

THURSDAY 2:00 PM Michael
Vera-Lobos

Class - Beg.
02 9557 5043

THURSDAY 7:00 PM Noel
Bradey

Class - Beg./Int.
02 9557 5043

THURSDAY 7:00 PM Michael
Vera-Lobos

Class - Beg./Int.
02 9557 5043

Lakemba - RSL Club SUNDAY 12:00 PM Steve
Cooper

Social - Once a month
0407 068 539

Lekemba - RSL Club THURSDAY 10:30 AM

Class
0407 068 539
CENTRAL COAST

Budgewoi - Community Hall MONDAY 7:30 PM Rosalie
Skaines

Class - Int.
0243 908 262

Budgewoi - Halekulani Community Hall TUESDAY 11:00 AM Norma
Bridges

over 50's Only
0243 884 899

THURSDAY 1:00 PM

over 50's Only
0243 884 899

Terrigal - Scout Hall WEDNESDAY 10:00 AM

over 50's Only
0243 884 899

Terrigal - Senior Citizens Club FRIDAY 11:00 AM

over 50's Only
0243 884 899
CRONULLA/SUTHERLAND

Cronulla - Leagues Club WEDNESDAY 6:00 PM Julie
Smedley

Class - Beg.
02 9583 1345

WEDNESDAY 7:30 PM

Class - Int.
02 9583 1345

Engadine - Snr Citzens Hall FRIDAY 7:00 PM

Class
02 9583 1345
DUBBO/NORTH WEST

Dubbo - Golf Club WEDNESDAY 10:00 AM Leanne
Fahy

Class
02 6882 8026

Dubbo - Railway Bowling Club MONDAY 10:00 AM

Class - Beg.
02 6882 8026

MONDAY 7:00 PM

Class - beg./Int./Adv
02 6882 8026

Walgett - District Sporting Club TUESDAY 7:00 PM Debbie
Hutchinson

Class
02 6828 2722

SUNDAY 2:00 PM

Class
02 6828 2722

Wellington - Masonic Hall THURSDAY 7:00 PM Leanne
Fahy

Class - beg./Int./Adv
02 6882 8026

Wongarbon - Wongarbon Hall TUESDAY 7:00 PM

Class - beg./Int./Adv
02 6882 8026
EASTERN SUBURBS

Bondi - Waverley RSL WEDNESDAY 11:00 AM Kim
Torchia

Class
02 9661 7000

Hillsdale - Bowing Club, Rhodes St. TUESDAY 6:30 PM Sandy
Hawkins

Class - Int.
02 9314 2845

Kingsford - Sth Jnr. Leagues Club TUESDAY 10:00 AM

Class - Beg./Int.
02 9314 2845

Kingsford - Sth. Jnr Leagues Club SUNDAY 2:00 PM G.J
Lee

Social - Beg/Int.
02 9558 5298

Malabar - RSL Club THURSDAY 6:30 PM Kim
Torchia

Class
02 9661 7000

Maroubra - Anglican Church THURSDAY 10:00 AM Julie
Smedley

Class - Beg./Int.
02 9583 1345

Maroubra - RSL Club MONDAY 11:30 AM Kim
Torchia

Class
02 9661 7000

Waverley - Bowling Club WEDNESDAY 6:00 PM Steve
Cooper

Class
0407 068 539
FAIRFIELD/LIVERPOOL

Austral - Bowling Club TUESDAY 7:00 PM Jan
Oberg

Class - Int/Adv
02 4647 2115

FRIDAY 7:30 PM

Social
02 4647 2115

Liverpool - John Edmondson Memorial Hall Club MONDAY 7:00 PM Gordon
Elliott

Class - Beg.
02 9550 6789

THURSDAY 7:00 PM

Class - Int.
02 9550 6789

Mt Pritchard - Public School, Hemphill Ave, TUESDAY 7:00 PM Kelvin
Dale

Class - Int.
02 9834 5760

WEDNESDAY 7:00 PM

Class - Int.
02 9834 5760
GREATER NEWCASTLE

Adamstown - RSL Club WEDNESDAY 7:00 PM Warren
O'Leary

Class - Inter/Adv
02 4953 3553

Anna Bay - Pat Betts Swim Centre THURSDAY 6:30 PM Lisa
Betts

0249 821039

Argenton - Club Macquarie MONDAY 7:00 PM Warren
O'Leary

Class - Inter/Adv.
02 4953 3553

THURSDAY 10:00 AM

Social
02 4953 3553

FRIDAY 7:30 PM

Social - 1st Friday
02 4953 3553

SUNDAY 5:30 PM

Social - 2nd & 4th Sunday
02 4953 3553

Edgeworth - Bowling Club TUESDAY 6:30 PM

Class - Inter.
02 4953 3553

Garden Suburbs - Community Hall THURSDAY 7:30 PM Rosalie
Skaines

Class - Int./Adv
0243 908 262

Hamilton - Nth Bowling Club FRIDAY 7:30 PM Warren
O'Leary

Social - 2,3,4,& 5 Friday
02 4953 3553

Lambton - New lambton RSL Club MONDAY 10:00 AM

Class - Beg./Inter.
02 4953 3553

TUESDAY 7:00 PM

Class - Inter.
02 4953 3553

WEDNESDAY 7:00 PM

Class - Inter.
02 4953 3553

Newcastle - Germania Club TUESDAY 7:00 PM

Class - Inter.
02 4953 3553

Stockton - RSL Club THURSDAY 7:30 PM Warren
O'Leary

Class - Inter.
02 4953 3553

SUNDAY 5:30 PM

Social - 3rd Sun
02 4953 3553

Warners Bay - Bowling Club MONDAY 10:00 AM

Class - Beg/Inter.
02 4953 3553

TUESDAY 10:00 AM

Class - Inter.
02 4953 3553

SATURDAY 7:30 PM

Social - 1st Sat
02 4953 3553
GREATER WOLLONGONG

Lake Heights - Scout Hall THURSDAY 10:00 AM Kathleen
Frisch

Class - Beg./Int.
02 4297 5845

SATURDAY 12:00 PM

Class - beg./Int.
02 4297 5845

Oak Flats - Bowling Club TUESDAY 6:30 PM Trevor
Green

Class - Int.
042 975 814

WEDNESDAY 6:30 PM

Class - Beg.
042 975 814

SUNDAY 6:30 PM

Class - Int to Adv.
042 975 814

Windang - Bowling Club THURSDAY 7:00 PM Kathleen
Frisch

Social
02 4297 5845

Windang - Oaklands Village Hall TUESDAY 6:00 PM

Class - Beg./Int.
02 4297 5845
HUNTER VALLEY

Aberdeen - RSL Club THURSDAY 7:00 PM John
Heard

Class
02 6542 5576

Abermain - Bowling Club MONDAY 7:00 PM Patricia
Davies

Class - Beg.
02 4991 3378

Cessnock - Ex Services Club TUESDAY 7:00 PM

Class - Tues.
02 4991 3378

Denman - RSL Club FRIDAY 9:30 PM John
Heard

Class
02 6542 5576

Maitland - Leagues Club MONDAY 5:30 PM Frances
Phillip

Class - Beg./Int.
02 4990 2811

Maitland Park - Bowling Club THURSDAY 7:00 PM Warren
O'Leary

Class - Beg./Inter.
02 4953 3553

Morpeth - Bowling Club THURSDAY 6:00 PM Frances
Phillip

Social - Last thurs. of the month
02 4990 2811

THURSDAY 6:00 PM

Class =- int./Adv.
02 4990 2811

Murrurundi - Bowling Club WEDNESDAY 7:30 PM John
Heard

Class
02 6542 5576

Muswellbrook - Golf Club MONDAY 6:30 PM

Class
02 6542 5576

Singleton - RSL Club TUESDAY 7:30 PM

Class
02 6542 5576

THURSDAY 7:30 PM Shelley
Stevenson

Class - Beg/Int.
02 6571 4440

Telarah - Bowling Club SUNDAY 2:00 PM Frances
Phillip

Social - Last Sun of the month
02 4990 2811

SUNDAY 3:30 PM

Class - Beg./Int./Adv.
02 4990 2811
INNER WEST

Balmain - St. Andrews Church Hall TUESDAY 10:15 PM Tamar
Goldstein

Class
02 9560 8136

Five Dock RSL Bowling Club MONDAY 6:30 PM Mary
Murphy

Class
02 9713 8266

THURSDAY 7:00 PM

Class
02 9713 8266

Fivedock - Bowling Club SATURDAY Noel
Bradey

Social - 1st Sat of the month
02 9557 5043

SATURDAY Michael
Vera-Lobos

Social - 1st Sat of the month
02 9557 5043

Lilyfield - Community Centre, Cecily St THURSDAY 7:45 PM Tamar
Goldstein

Class
02 9560 8136
LOWER NORTH SHORE

Cammeray - North's Leagues Club FRIDAY 10:00 AM Lynette
Friee

Class - Adv
02 9427 0828

FRIDAY 12:00 PM

Class - New Beg.
02 9427 0828

FRIDAY 1:00 PM

Class - Int.
02 9427 0828

SUNDAY 1:00 PM

Class - New Beg.
02 9427 0828

SUNDAY 2:00 PM

Class - Int/Adv
02 9427 0828

Nth Sydney - Police Boys Community Centre WEDNESDAY 6:30 PM

Class - Int/Adv
02 9427 0828
MANLY/WARRINGAH

Allambie Heights - Public Hall THURSDAY 9:30 AM Betty
Chard

Class - Int./Adv.
02 9871 1983

Dee Why - Man. Warr. Soccer Club MONDAY 11:30 AM Barbara
Dunstan

Class - Int.
02 9451 8571

TUESDAY 6:30 PM

Class - Beg
02 9451 8571

TUESDAY 7:30 PM

Class - Int.
02 9451 8571

WEDNESDAY 11:30 AM

Class - Int.
02 9451 8571
MOSMAN/CREMORNE

Mosman - Bowling Club MONDAY 6:00 PM Lynette
Friee

Class - Beg
02 9427 0828

MONDAY 7:30 PM

Class - Adv.
02 9427 0828
NEW ENGLAND

Armidale - Ex Services Club MONDAY 7:00 PM Claude
McFayden

Class - Int.
067 726 312

THURSDAY 6:00 PM

Class - Beg./Int.
067 726 312

Armidale - Ex-Services Club MONDAY 7:00 PM Brett
Taylor

Class - Int.
02 6771 1401

THURSDAY 6:00 PM

Class - Beg./Int.
02 6771 1401

Glen Innes - District Services Club MONDAY 7:00 PM Jenny
Gaudern

Class - Beg
02 6721 0385

Inverell - Country Fair Complex TUESDAY 2:00 PM

Class - Int/Adv
02 6721 0385

WEDNESDAY 10:00 AM

Class - Beg/Int.
02 6721 0385

THURSDAY 1:00 PM

Class - Beg/Int.
02 6721 0385

THURSDAY 6:30 PM

Class - Beg/Int.
02 6721 0385

Strond Road Community Hall MONDAY 6:00 PM Nikki
Tamassy

Class
065 584 346

Tamworth - Oxley Bowling Club TUESDAY 10:00 AM Linda
Shervington

Class
019 993 805

WEDNESDAY 6:00 PM

Class
019 993 805

THURSDAY 6:00 PM

Class
019 993 805

Tamworth Sth - Cnr Robert & Jean St. MONDAY 9:00 AM Val
Hufton

Class - Snr. - Beg./Int.
02 6765 8590

WEDNESDAY 9:00 AM

Class - Snr. - Beg./Int.
02 6765 8590
NORTH COAST

Alstonville - Leisure and Entertainment Centre TUESDAY 1:00 PM Christine
Harvey

Class
02 66283 503

TUESDAY 7:15 PM

Class
02 66283 503

THURSDAY 10:00 AM

Class - Beg.
02 66283 503

THURSDAY 7:30 PM

Class-Inter.
02 66283 503

Barringtop - Village Hall THURSDAY 7:00 PM Nikki
Tamassy

Class
065 584 346

Bonville - Memorial Hall FRIDAY 7:30 PM Robyn
Ward

Class
02 65687232

Casino - Anglican Church Hall TUESDAY 10:30 AM Debbie
Stoker

Class - Int.
02 6683 2457

Casino - RSM Club MONDAY 6:00 PM

Class - Beg.
02 6683 2457

MONDAY 7:15 PM

Class - Int.
02 6683 2457

Coffs Harbour - Babtist Church Hall MONDAY 1:30 PM Maureen
Nutting

Class - Beg.
02 6652 5693

TUESDAY 6:30 PM

Class - Int/Adv
02 6652 5693

THURSDAY 1:00 PM

Class - Int/Adv
02 6652 5693

FRIDAY 1:30 PM

Class - Beg.
02 6652 5693

SATURDAY 7:00 PM

Social - 2rd Sat of the month
02 6652 5693

Coffs Harbour - Golf Club SATURDAY 12:30 PM Robyn
Ward

Class - Beg/Inter.
02 65687232

Coffs Harbour - Joyce St. SATURDAY 10:00 AM Maureen
Nutting

Class - Adv Only
02 6652 5693

Durrumbul - Durrumbul Hall MONDAY 7:00 PM Dixie
Hawke

Class - Int.
02 6672 5681

Gloucester - Masonic Hall TUESDAY 10:00 AM Nikki
Tamassy

Class
065 584 346

Gloucester - Uniting Church Hall WEDNESDAY 7:30 PM

Class
065 584 346

Grafton - St. Andrews Presbyterian Church Hall TUESDAY 6:30 PM June
Glen

Class
02 6649 4540

FRIDAY 7:00 PM

Class
02 6649 4540

Kempsey - Bowling Club THURSDAY 6:30 PM Robyn
Ward

Class
02 65687232

Kempsey - Kempsey Showground (Dinning Hall) TUESDAY 6:30 PM Cathryn
Proudfoot

Class
02 6566 7860

Kempsey - RSL Club TUESDAY 6:30 PM Robyn
Ward

Class
02 65687232

Kyogle - Bowling Club FRIDAY 8:00 PM Debbie
Stoker

Social - 1st Friday only
02 6683 2457

Kyogle - Cedar Point Hall WEDNESDAY 7:00 PM

Class - Int.
02 6683 2457

Lismore - City Band Hall MONDAY 9:00 AM Fay
Lewis

Class - Beg.
02 6688 2140

WEDNESDAY 9:00 AM

Class - Beg.
02 6688 2140

FRIDAY 9:15 AM

Class - Beg. Over 50's
02 6688 2140

Lismore - Italo-Aust Club MONDAY 10:00 AM Beryl
Brilley

Class - Int.
02 6624 1299

WEDNESDAY 7:00 PM

Class - Int/Adv
02 6624 1299

Lismore - Workers Club TUESDAY 7:00 PM

Class - Beg/Int.
02 6624 1299

THURSDAY 7:30 PM

Social - Every 2nd Thurs.
02 6624 1299

Macksville - Uniting Church MONDAY 6:00 PM Robyn
Ward

Class
02 65687232

Mullumbimby SUNDAY 11:30 AM Dixie
Hawke

Social - 3rd Sunday of each Month
02 6672 5681

SUNDAY 1:00 PM

Social - 1st Sun of each Month
02 6672 5681

Murwillumbah - Condong Bowling Club TUESDAY 6:00 PM

Class - Beg./Int.
02 6672 5681

THURSDAY 7:00 PM

Class - Int.
02 6672 5681

Nambucca Heads - Bowling Club WEDNESDAY 6:30 PM Robyn
Ward

Class
02 65687232

THURSDAY 6:30 PM

Class
02 65687232

Nambucca Heads - Golf Club MONDAY 10:00 AM

Class
02 65687232

Nambucca Heads - Senior Citizens Hall SATURDAY 7:00 PM

Class
02 65687232

Nambucca Heads Bowling Club FRIDAY 9:45 AM

Class
02 65687232

Port Macquarie - Port Macquarie Primary School SATURDAY Barbara
Loader

1st Sat of each month
02 6583 1628

Port Macquarie - Westpoint Bowling Club MONDAY 6:30 PM

Class
02 6583 1628

Port Macquarie - Westpoint Primary School THURSDAY 7:30 PM

Class
02 6583 1628

Rouse Hill - Rouse Road Hall MONDAY 10:00 AM Christine
Harvey

Class
02 66283 503

Sawtell - Bowling Club TUESDAY 6:30 PM Robyn
Ward

Class
02 65687232

WEDNESDAY 9:45 AM

Class
02 65687232

Sawtell - RSL Club MONDAY 6:30 PM

Class
02 65687232

WEDNESDAY 5:30 PM

Class
02 65687232

THURSDAY 2:00 PM

Class
02 65687232

South West Rocks - CWA Hall TUESDAY 6:30 PM

Class
02 65687232

Urunga - Golf and Sports Club MONDAY 6:30 PM

Class
02 65687232

WEDNESDAY 6:30 PM

Class
02 65687232

Wardell - Memorial Hall MONDAY 6:30 PM Patricia
Burn

Class - Int/Adv
02 6628 1323
NORTH WESTERN

Epping - St Albans Anglan Church Hall TUESDAY 1:15 PM Steve
Cooper

Class
0407 068 539

WEDNESDAY 12:30 PM

Class
0407 068 539
ORANGE/BATHURST

Bathurst - Majellan Bowling Club TUESDAY 7:00 PM Fay
Archer

Class - Beg/Int.
02 6332 4828

Bathurst - Swimming Club Hall THURSDAY 6:00 PM Margaret
Fulton

Class - Beg.
02 6331 4396

THURSDAY 7:30 PM

Class - Adv.
02 6331 4396

Bathurst - Swimming Pool Hall TUESDAY 10:00 AM Fay
Archer

Class - over 55
02 6332 4828

Orange - Duntry League Golf Club WEDNESDAY 5:00 PM Margaret
Fulton

Class - Beg.
02 6331 4396

WEDNESDAY 5:00 PM Carmel
Hordern

Class - Beg.
02 6368 2657

WEDNESDAY 6:30 PM Margaret
Fulton

Class - Int.
02 6331 4396
PARRAMATTA/HILLS

Blacktown - Bowling Club WEDNESDAY 10:00 AM Dawn
Guthrie

Class - Beg
02 9624 3129

WEDNESDAY 10:00 AM Greg
North

Class - Beg
02 9624 3129

WEDNESDAY 11:00 AM Dawn
Guthrie

Class - Int.
02 9624 3129

WEDNESDAY 11:00 AM Greg
North

Class - Int.
02 9624 3129

SUNDAY 5:00 PM Dawn
Guthrie

Social
02 9624 3129

SUNDAY 5:00 PM

Social
02 9624 3129

SUNDAY 5:00 PM Greg
North

Social
02 9624 3129

SUNDAY 5:00 PM

Social
02 9624 3129

Castle Hill - Community Centre MONDAY 9:30 AM Pauline
Nicholson

Class
02 9482 1253

WEDNESDAY 9:30 AM

Class
02 9482 1253

THURSDAY 9:30 AM

Class
02 9482 1253

Glenhaven - Community Centre WEDNESDAY 7:30 PM Lyn
Booth

Class - Int.
02 9482 7333

SATURDAY 7:30 PM

Social - 3rd Sat of the Month
02 9482 7333

Rose Hill - Bowling Club THURSDAY 9:30 AM Dawn
Guthrie

Class - beg
02 9624 3129

THURSDAY 9:30 AM Greg
North

Class - beg
02 9624 3129

THURSDAY 10:30 PM Dawn
Guthrie

Class -Int.
02 9624 3129

THURSDAY 10:30 PM Greg
North

Class -Int.
02 9624 3129

SATURDAY 7:30 PM Dawn
Guthrie

Social - 1st Sat of the Month
02 9624 3129

SATURDAY 7:30 PM Greg
North

Social - 1st Sat of the Month
02 9624 3129

Rosehill - Bowling Club FRIDAY 7:00 PM Dawn
Guthrie

Social - Free
02 9624 3129

FRIDAY 7:00 PM Greg
North

Social - Free
02 9624 3129
PENRITH/WINDSOR

St.Marys (Nth ) - Dunheved Golf Club MONDAY 7:30 PM William
Monsieur

Class - Int.
02 4777 4718

FRIDAY 7:30 PM

Social - 2nd Friday Only
02 4777 4718

Werrington - Henry Lawson Club TUESDAY 6:00 PM

Class - Beg./Int.
02 4777 4718
RIVERINA

Holbrook - RSL Club THURSDAY 6:30 PM Margaret
Flanigan

Class - Beg.
02 6025 8818

Jindera - Town Hall THURSDAY 7:00 PM Jones

Class
02 6040 1715

Moama - Lora's at Moama Tavern TUESDAY 8:00 PM Kay
Blakeley

Class - Int.
03 5484 3264

FRIDAY 8:00 PM

Social
03 5484 3264

Mulwala - Services Club TUESDAY 7:00 PM John
Velja

Class
0419 888 951

WEDNESDAY 11:00 AM

Class
0419 888 951

SATURDAY 8:00 PM

Social Dancing
0419 888 951

South Albury - Scout Hall SATURDAY 1:30 PM Margaret
Jones

Class
02 6040 1715

Tooleybuc - Sporting Club WEDNESDAY 7:00 PM Eileen
Benfield

Class - Beg.
03 5030 5003

Wagga - Snr Citizens Community Centre TUESDAY 6:00 PM Gwenda
Rooke

Class - Beg.
02 6922 4130

TUESDAY 7:00 PM

Class - Int.
02 6922 4130

TUESDAY 8:30 PM

Class - Int-Adv
02 6922 4130

WEDNESDAY 7:00 PM

Class - Int.
02 6922 4130

WEDNESDAY 8:30 PM

Class - Int-Adv
02 6922 4130
SOUTH COAST

Callala Beach - Community Hall WEDNESDAY 7:00 PM Terry
Dunbar

Class - Beg./Int.
02 4443 0608

Sussex Inlet - Community Hall MONDAY 7:00 PM

Class - Beg./Int.
02 4443 0608

FRIDAY 7:00 PM

Class - Beg./Int.
02 4443 0608
SOUTH SYDNEY

Mascot - RSL Club MONDAY 7:00 PM Sandy
Hawkins

Class - Beg.
02 9314 2845

THURSDAY 7:00 PM

Class
02 9314 2845

Sth Sydney - Leagues Club WEDNESDAY 7:00 PM Noel
Bradey

Class - Int.
02 9557 5043

WEDNESDAY 7:00 PM Michael
Vera-Lobos

Class - Int.
02 9557 5043

SUNDAY 6:00 PM Noel
Bradey

Class - Adv.
02 9557 5043

SUNDAY 6:00 PM Michael
Vera-Lobos

Class - Adv.
02 9557 5043
SOUTHERN DIVISION

Harden - Harden/Murrumburrah Bowling Club MONDAY 7:30 PM Lyn
Gardiner

Class - Beg.
02 6386 2375

WEDNESDAY 7:00 PM

Class - Beg.
02 6386 2375

SUNDAY 3:00 PM

Workshop - every 3rd Month
02 6386 2375

Picton - Woolaway Wool Shed WEDNESDAY 6:30 PM Gordon
Elliott

Class - Beg.
02 9550 6789
ST GEORGE

Bexley - RSL Club THURSDAY 7:00 PM Norma
Hull

Class - Beg./Int.
02 9533 2773

Dolls Point - Georges River Sailing Club MONDAY 6:00 PM Julie
Smedley

Class - Beg.
02 9583 1345

MONDAY 7:30 PM

Class - Int.
02 9583 1345

Earlwood - Earlwood/Bardwell Park Bowling Club TUESDAY 7:00 PM G.J
Lee

Class - Beg/Int.
02 9558 5298

Kingsgrove - Uniting Church Hall MONDAY 6:30 PM Norma
Hull

Class - Beg./Int.
02 9533 2773

Mortdale - St.George Masonic Club TUESDAY 10:00 AM

Class - Beg./Int.
02 9533 2773

Riverwood - Legion & Community Club THURSDAY 10:00 AM

Class - Beg./Int.
02 9533 2773
UPPER NORTH SHORE

Forestville - Memorial Hall WEDNESDAY 9:30 AM Steve
Cooper

Class
0407 068 539

FRIDAY 7:30 PM

Social - 4th Friday
0407 068 539

Forestville - Youth Hall WEDNESDAY 10:00 AM Betty
Chard

Class - Int./Adv.
02 9871 1983

FRIDAY 10:30 AM Steve
Cooper

Class
0407 068 539

Frenchs Forest - Guide Hall MONDAY 7:30 PM Barbara
Dunstan

Class - Beg
02 9451 8571

THURSDAY 9:30 AM

Class - Beg
02 9451 8571

THURSDAY 10:30 AM

Class - Int.
02 9451 8571

Frenchs Forest - Primary School MONDAY 7:00 PM Betty
Chard

Class - Int./Adv.
02 9871 1983

TUESDAY 7:00 PM

Class - Beg.
02 9871 1983

SATURDAY 1:00 PM

Class - Int./Adv.
02 9871 1983

Terrey Hills - Community Centre MONDAY 7:30 PM Steve
Cooper

Class
0407 068 539
WESTERN DIVISION

Condobolin - Golf Club MONDAY 6:00 PM Donna
Sayers

Class - Beg.
0268 952803
WESTERN SUBURBS

Burwood - Fitzroy Centre MONDAY 10:00 AM Steve
Cooper

Class
0407 068 539

TUESDAY 7:30 PM

Class
0407 068 539

Enfield - RSL Club WEDNESDAY 7:30 PM Tamar
Goldstein

Class
02 9560 8136

Granville - Bowling Club, Memorial Club SATURDAY 7:30 PM Kelvin
Dale

Social - 2nd Sat of the month
02 9834 5760

Lidcombe - Powell's Creek District Hall THURSDAY 7:00 PM Robert
Spinnato

Class - Beg/Inter
02 9646 4273
01 Feb 2000

 

Next Last

[Home] [Contents] [Feedback]

[Search]

Send mail to: divspub@enternet.com.au with questions or comments about this web site.
Copyright 2000 LDAA Line Dance Association of Australia Inc.
Last modified: 01 Feb 2000